Миколаївський Академічний Художній російський драматичний театр

Меморіальна дошка на будинку , де проживав народний артист України Віктор Пасечник.

10.06.2020

Миколаївський міськвиконком дозволив розміщення меморіальної дошки на будинку по вул. Велика Морська, де проживав народний артист України Віктор Пасечник. Ця новина стала приємною звісткою для колективу Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, де працював актор більшість свого творчого життя.

Пасечник Віктор Олександрович (19.11.1939 – 24.06.2019) – талановита творча особистість, актор, режисер, менеджер, у різні часи працював у всіх трьох театрах Миколаєва, у обласній філармонії. Але найміцніше зв’язала його доля саме з російським театром: тут він працював з 1977 по 2008 рік, після перерви на заслужений відпочинок у 2018-му повернувся і продовжив роботу до дня смерті 24 червня 2019 року.

Серед зіграних ролей – як гострохарактерні персонажі, так і глибоко драматичні, філософські образи: Тев’є і Лейзер («Поминальна молитва» і «Тев’є-молочник» Г.Горіна), Гаррі Бакстер («Місіс Пайпер веде слідство» Д. Поплуелла), Кукін («Акомпаніатор» О.Галіна), Хазяїн готелю («Остання жінка сеньйора Хуана» Л.Жуховицького),  Кузьма Тудишкін («Святий і грішний» М.Ворфоломєєва), Гарунський («Чоловік і жінки, або Бурхливі дні А.С. Гарунського» Л.Зоріна), Джеймс Бертон («Італійська трагедія» за «Оводом» Е.Л. Войнич), Федір Федорович («Новосілля» А. Вербеця), Ебін («Кохання під в’язами» Ю. О’Ніла), Одиноков («Аморальна історія» Е.Брагінського, Е.Рязанова), Нельсон («Суто сімейна справа» Р.Куні) та ін.

Колектив театру вдячний Управлінню з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради в особі начальника управляння Любарова Юрія Йосиповича за ініціативу вшанування пам’яті знаменитого миколаївського артиста Віктора Пасечника.

 

Останні новини