Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

Лауреати фестивалю за рішенням експертної ради.

10.10.2021

ПРОТОКОЛ

засідання експертної ради ХІI відкритого театрального  фестивалю             «Homo Ludens» (Людина, що грає) (до 30-річчя проголошення Незалежності України)

м. Миколаїв                                                                                      10 жовтня 2021 р.

Переглянувши і обговоривши всі конкурсні вистави експертна рада фестивалю

УХВАЛИЛА:

1.Вважати кращими виставами Великої сцени:

-виставу « Салієрі» за твором  П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія), режисер- постановник Петрінел Гочев   та «Кохання у стилі бароко», автор вистави Ярослав Стельмах,.режисер Анжеліка Добрунова  Донецького академічного обласного драматичного театру               (м. Маріуполь);

2.Вважати кращою виставою Малої сцени:

-виставу «Весілля», автор та режисер Наталія Половинка Львівського академічного театрального  художньо-дослідницького та освітнього  центру «Слово і голос»  ( м. Львів) та виставу  «Коли повертається дощ»  за твором Неди Неждани, режисерка Катерина Богданова Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв);

Вважати кращою виставою експериментальної сцени:

– виставу «Серце навпіл» за твором Марії Матіос Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька (м. Одеса),               ( режисер – постановник Олексій Гнатковський) та виставу «Зміни»,  автори                      О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія), ( режисура та сценографія Давида Чхартишвілі);

В номінації « Краща пластична вистава фестивалю» вважати переможцем:

-пластичну  драму   «Акакій» , режисера – заслуженого діяча мистецтв України Олександра Бєльського  за твором Миколи Гоголя  Криворізького академічного  міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху»(м. Кривий Ріг).

В номінації « Краща комедія фестивалю» вважати переможцем:

-виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором  М. Чейза   Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова), режисура та музичне оформлення заслуженого артиста Республіки Молдова Дмитра Коєва, директор – народний артист Республіки Молдова  Констянтин Харет;

6.В номінації « Краще втілення  класичної драматургії вважати переможцем:

– виставу «Гамлет» за твором В.Шекспіра у перекладі Юрія Андруховича Рівненського академічного українського музично-драматичного театру            (м. Рівне), режисура та сценографія народного артиста України, лауреата Національної премії України   ім. Т.Г.Шевченка Володимира Петріва,:

В номінації «Краще втілення вітчизняної класики» вважати переможцем::

– виставу «Украдене щастя» за твором І. Франка, режисер- постановник. заслужений діяч мистецтв України Владислав Шевченко, (Полтавський академічний обласний український музично- драматичний театр ім. М.Гоголя,     м. Полтава):

В номінації « Краща моновистава фестивалю» вважати переможцем:

– Сергія Собержанського за виставу «Нескорений… або шлях ста зневір»       Т.Лещової  та С.Собержанського, режисерка ,-  постановниця Тетяна Лещова (Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр ім. В.Г.Магара, м. Запоріжжя);

В номінації « За оригінальність рішення» вважати переможцем:

– -виставу « Номер 5» за п’єсою Неди Неждани « Той, що відчиняє двері» Дніпровського академічного театру драми та комедії ,( режисер- постановник Артур Опрятний, м. Дніпро;

В номінації « Краще втілення античної драматургії» вважати переможцем:

– виставу «Медея» за твором  Еврипіда  театр Анікщяйського культурного центру (м. Анікщяй, Литва),  режисер- постановник Йонас Бузіляускас::

В номінації « Краща музична вистава» вважати переможцем:

– мюзикл, рок – оперу «Кохання Панночки» Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького (м.Кропивницький), режисер – постановник  заслужений діяч мистецтв України Євген Курман, диригентка Наталія Ланова;

В номінації « Кращі режисерські роботи» вважати переможцями:

– народного артиста України Володимира Петріва (м. Рівне) та народного артиста України  Льва Сомова ( м. Київ);

В номінації « Улюбленець публіки» визнати переможцем:

– артиста Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького» (м.Кропивницький)  Іллю Литвиненка за роль Тиберія Горобця у мюзиклі,  рок- опері « Кожання паночки»;

В номінації « Краща чоловіча роль» визнати переможцем:

-Дімо Дімова у  виставі « Салієрі» за твором  П. Шеффера драматичного театру ім. Рачо Стоянова (м. Габрово, Болгарія);

В номінації « Краща жіноча роль» визнати переможницею :

– заслужену артистку України Надію Комарову за роль Параски у виставі «Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича  ( м. Коломия) та Лію Кевлішвілі  за роль Віри ( матері) у виставі «Зміни», автори О. Іванушенко та Д.Чхартишвілі  Горійського державного професійного драматичного театру ім. Георгія Еріставі (м. Горі, Грузія);

В номінації « Кращий молодий актор» визнати переможцем:

– Антона Шаламова за роль Степана  у виставі «Кохання у стилі бароко»  Я.Стельмаха (Донецький академічний обласний драматичний театр,                    м. Маріуполь);

17.В номінації « Краща молода актриса» визнати переможницями :

– Олександру Кравченко  (Київський театр «VERITAS» (м. Київ))

– Руслану  Самініну (Незалежний проєкт «Театральна біржа» (м. Київ)

В номінації « Краще художнє– оформлення» визнати переможцем:

-сценографа заслуженого діяча мистецтв України  Миколу Данька за виставу « Сто тисяч» (Коломийський академічний обласний український драматичний театр ім.І. Озаркевича ,  м. Коломия);

19 В номінації « Кращий художник по костюмах» визнати переможцицею:

  • Раїсу Хаїт, заслужену артистку Республіки Молдова за виставу «Білий кролик, або Коли не всі вдома» за твором М. Чейза   Державного російського драматичного театру ім. А.П. Чехова ( м. Кишинів, Республіка Молдова):

 

: Голова експертної ради:
НЕВОЛОВ

Василь Васильович

доктор філософії з мистецтвознавства, професор, заслужений діяч мистецтв України, член НСПУ, Лауреат Державної літературно-мистецької премії ім.І.П. Котляревського, голова правління Київської міської організації ВГО «Товариство «ЗНАННЯ» України»

 

 

 

 

 

Заступник голови експертної ради:

СВИСТУН

Артем Олександрович

директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України  (м. Миколаїв)

 

 

 

ЯБЛОНСЬКА

Галина Гілярівна

Посол Миру, громадський діяч, повний кавалер Ордена Княгині Ольги, народна артистка України

 

 

 

ГОГІДЗЕ  Каха  головний режисер  Державного  драматичного театру, актор вільного театру м Тбілісі

 

 

 

ЖУРАВЕЛЬ

Михайло Дмитрович

директор-художній керівник Одеського культурного центру. Засновник фестивалю театрів «Молоко», режисер та продюсер                  (м. Одеса)

 

 

 

МОЗГОВИЙ

Віктор Леонідович

Директор Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв, доктор педагогічних наук

 

 

 

САГАН

Володимир Андрійович

доцент кафедри театрального мистецтва Одеської національної музичної академії ім.В.Нежданової, викладач  акторської майстерності Одеського театрально-художнього  коледжу, режисер, заслужений працівник культури України (м. Одеса)

 

 

 

ТОМЕНЧУК

Людмила Яківна

 

театральний критик, головний редактор журналу «Театральній огляд», лауреат  премії національної спілки театральних діячів України, лауреатка журналістської премії «Золоте перо» (м. Дніпро)

 

 

 

 

 

ВИННИЧЕНКО

Сергій Володимирович

автор та ведучий порталу «Театральна риболовля», театральний блогер (м. Київ)

Календар

листопад 2021

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

29
30

Останні новини