Миколаївський академічний художній драматичний театр

Закриття 100-го театрального сезону прем’єрою «Наше містечко»

26.05.2023

Закриття 100-го театрального сезону прем’єрою «Наше містечко»

До закриття 100-го театрального сезону колектив Миколаївського академічного художнього драматичного театру підготував прем’єру – виставу «Наше містечко» за п’єсою американця Торнтона Вайлдера. Перший показ відбувся 26 травня. Вистава за формою імерсивна, глядачі стають учасниками сценічної дії. Режисер-постановник – Євген Курман, засл. діяч мистецтв України. Художник-постановник – Олена Рикусова. Балетмейстер-постановник – Олена Лисенко. У виставі задіяна вся трупа театру. Наступні покази відбудуться 27 і 28 травня.
100-й театральний сезон було відкрито під час активних ворожих обстрілів на сцені, облаштованій в укритті. До Дня Державного Прапора України і Дня Незалежності України відбулася перша прем’єра – театралізована концертна програма «Україна переможе!». Протягом сезону відбулися покази оновлених вистав («Станція, або Розклад бажань на завтра» О. Вітра, «Убиваємо його?» В. Демченко, «Кольори» П. Ар’є, «Усе сплачено!» І. Жаміака, «Фернандо Крапп написав мені листа» М. де Унамуно, «Горгони» та «Маєток Рейвенскрофт» Д. Нігро, «Це мій народ! Я син його»! за творами М. Вінграновського, казки «Клаптики закуточками» і «Одного разу в Африці») та прем’єрних постановок («Шахрайки» Н. Уварової, «Котячі історії» Л. Тимошенко, М. Смілянець, «Емігранти» і «Кароль» С. Мрожека). Широкого резонансу набула прем’єра моновистави «Проста українська скіфська баба», створена на основі роману «Доця» Т. Горіха Зерня. Протягом сезону також було створено квартирник «Директорська ложа» за участі директора-художнього керівника театру Артема Свистуна, заслуженого діяча мистецтв України та режисера-постановника театру Віктора Мозгового. Глядачам були представлені театралізовані концертні програми «Вечорниці у Кайдаша» і «Обриси жінки». Протягом сезону відбулися гастролі – у грудні в Одесу і Кропивницький, у травні у Кропивницький.
Після закриття 100-го театрального сезону буде відкрито 7-й сезон у літньому сквері, триватиме сезон на сцені в укритті, який буде завершено 29 червня. Протягом літніх місяців відбудеться підготовка до проведення театрального фестивалю «Homo Ludens», що стартуватиме традиційно у жовтні. До участі залучатимуться іноземні колективи. На вересень заплановані масштабні гастролі Україною з виставами «Проста українська скіфська баба» М. Васильєвої за Т. Горіха Зерня (режисер А. Свистун, заслужений діяч мистецтв України) і «Земний монолог» М. Васильєвої за творами Д. Кременя (режисер А. Свистун, заслужений діяч мистецтв України).
101-й сезон буде відкрито 1 жовтня 13-м фестивелем «Homo Ludens».

Останні новини