Миколаївський академічний художній драматичний театр

Стартували широкомасштабні гастролі!

13.12.2022

Стартували широкомасштабні гастролі

100-річчя Миколаївського академічного художнього драматичного театру наш колектив відзначає широкомасштабними гастролями, завданням яких є познайомити з творчістю славетних миколаївців культурну спільноту інших регіонів України, друзів і партнерів нашої держави за кордоном.

Отже, стартувала гастрольна кампанія 9 грудня у приміщенні Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька, 10 і 11 грудня наш колектив гостинно приймали у Кропивницькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М. Кропивницького.

Для презентації творчості колективу-ювіляра були обрані вистави, народжені війною, які оповідають про війну. Це – моновистава Марини Васильєвої «Проста українська скіфська баба» за твором Т. Горіха Зерня і казка для дітей про біженців «Котячі історії» Л. Тимошенко, М. Смілянець. Треба зазначити, що і в Одесі, і в Кропивницькому глядач сприймав творчість миколаївців дуже зацікавлено, щиро, легко і чуйно відгукувався на підняті у виставах проблеми, активно реагував на те, що відбувалося на сцені за сюжетом.

Директор-художній керівник нашого театру , заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун перед початком кожної вистави представляв зі сцени колектив, розповідав про ювілей, сердечно дякував глядачам за увагу до творчих доробків театру з Миколаєва, за бажання долучитися до свята театрального мистецтва у непростий для кожного з нас час. Він наголосив, що арт-терапія сьогодні – це пріоритетний для нашого театру напрямок, адже вистави про війну, які привезли у рамках гастролей, мають за ідею духовну підтримку українців. Він також зазначив, що продовження гастролей до 100-річчя колективу відбудеться у 2023 році і найперше, що заплановано – підтримка колег у Херсоні, де на сцені в укритті Херсонського академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша відбудуться гастрольні покази.

Календар

лютий 2023

Останні новини