Миколаївський академічний художній драматичний театр

«За відвагу та честь»

07.04.2023

Європейська столиця гумору, місто Габрово (Болгарія) в рамках Міжнародного театрального фестивалю комедійних та сатиричних вистав побачила комедію Миколаївського академічного художнього драматичного театру «Шахрайки» за п’єсою сучасної української драматургині Наталії Уварової у постановці заслуженого діяча мистецтв України Євгена Курмана.
Відео-версію вистави представили на фестивалі заступниці директора-художнього керівника миколаївського театру Людмила Оспадова та Наталія Ізбаш. Показ супроводжувався болгарськими субтитрами і викликав сміх та позитивні емоції болгарських та українських глядачів. Болгарські глядачі не лише розуміли про що йдеться мова у виставі, а й переживали кожну курйозну ситуацію разом з її героями, блискуче зіграними акторами театру.
У невеликому місті Габрово наразі проживає близько 80 українських родин, здебільшого з Харківської, Київської, Луганської, Донецької, Сумської та Миколаївської областей. Для них подібні україномовні заходи – це справжнє свято, адже за останній рік вони пройшли активну інтеграцію у болгарське суспільство і зустрічатися українською спільнотою мають можливість лише раз на тиждень в імпровізованому Центрі української культури, організованому Людмилою Оспадовою. Саме тому важливими є заходи, які допомагають не втратити зв’язок з рідною культурою, і які показують європейському суспільству наші українські цінності, духовність, силу духу українського народу.
Перед показом відео-версії вистави у фойє була створена невелика фотовиставка, метою якої було показати глядачам наслідки ракетного обстрілу для Миколаївського академічного художнього драматичного театру та ще раз нагадати про те, що російське вторгнення несе за собою знищення в першу чергу української культури та українського народу.
Нажаль, фестивальні поїздки закордон великим творчим колективом не на часі, але добре, що є можливість пропагувати українську культуру та український театр на міжнародній арені хоча б у такий спосіб.
Відео-версії встав для участі у фестивалі надали ще дві країни – Китай та Британія. Всі три вистави йшли поза конкурсом, бо більшість вистав гралася наживо.
На обговоренні журі та організатори фестивалю відмітили чудовий акторський ансамбль миколаївського театру, який активно імпровізує з глядачами у затісних умовах «Сцени в укритті» та спокійно реагує на сирену повітряної тривоги, що лунала під час показу вистави. В такий спосіб українські митці ще раз довели європейському суспільству свою стійкість та незламність. Саме тому журі фестивалю вирішило присудити спеціальну нагороду Миколаївському академічному художньому драматичному театру «За відвагу та честь». Вітаємо колектив театру з нагородою! Директор-художній курівник Миколаївського театру Артем Свистун висловив щиру подяку за підтримку та можливість взяти участь у фестивалі директорові Драматичного театру «Рачо Стоянов» Петкові Койчеву та болгарським театралам. Разом до перемоги!

Останні новини