Миколаївський академічний художній драматичний театр

Соколов Анатолій Євгенович

Заслужений артист України

Народився 10 січня 1948 року в місті Ярославлі (РФ). Закінчив Ярославське театральне училище у 1979 році. Працював актором у театрах Ярославля, Алма-Ати, Вологди. З 1982 року – в Миколаївському російському драматичному театрі ім В. П. Чкалова (нині – Миколаївський академічний художній російський драматичний театр). За роки роботи у Миколаєві створив ряд (більше ста) яскравих ролей у виставах класичного і сучасного репертуару. Серед них – Гаєв («Вишневий сад» А. Чехова), Чорнохвостов («Бесприданник» Л. Разумовської), Ротмістр («Дами і гусари» О. Фредро), Сеньйор Бальбоа («Дерева вмирають стоячи» А. Касона), Петро Петрович («Сім’я вовкулака» В. Сігарева), Поштмейстер («Інкогніто з…» В. Плешака, О. Єрнева), Альберіго («Учитель танців» Лопе де Вега) ,Греміо («Приборкання норовливої» В.Шекспіра), Франсуа Таржи («Портрет мадмуазель Таржи» І.Єлагіна), Явтух («Хома Брут vs Саломея» за М.Гоголем), Жак, “Казанова” (за М.Цвєтаєвою), «Homo ludens».

У 2007 році за роль Дядька Лева у драмі-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки був удостоєний диплома за кращу чоловічу роль другого плану на II-му театральному фестивалі Міжнародного Чорноморського клубу «HOMO LUDENS» («Людина, що грає»).

Двічі виступав у якості режисера: у 1985 році створив виставу «День пам’яті» за творами  Б. Васильєва,  І. Герасімова, Ч. Айтматова і в 2012 році – виставу «Аншлаг, або Історія одного замаху» О. Марданя.

Удостоєний почесного звання «Заслужений артист України».

У грудні 2019 року на святковому вечорі, присвяченому 85-річчю театру, за вагомий
особистий внесок у розвиток та збереження театрального мистецтва Миколаївщини,
високу професійну майстерність, самовіддану плідну працю, активну життєву позицію
Анатолія Євгеновича було нагороджено відзнакою Миколаївської обласної ради «За
заслуги перед Миколаївщиною» ІІ ступеня.