Миколаївський академічний художній драматичний театр

Шамшура Олександра Олександрівна

артистка

Шамшура Олександра Олександрівна

артистка

Народилася 1 липня 1991 року в Миколаєві. У 2010 році закінчила Миколаївське музичне училище, у 2013 році – Миколаївський національний університет ім. В. О. Сухомлинського (спеціалізація – диригент камерного оркестру, викладач теорії музики), у 2019-му – Луганську державну академію культури і мистецтв.

У трупі Миколаївського академічного художнього  драматичного театру – з 2013 року.

За час роботи зіграла ролі у виставах сучасного та класичного репертуару, зокрема: А. Касона «Дикун» – Марга; Ж. Летраз «Весела сімейка Фонтанж» – Крістіана; М. Васильева за Ф. Баумом «Чарівник Смарагдового міста» – Еллі; «Попелюшка» за Ш. Перро – Попелюшка; А. Хайт «День народження кота Леопольда» – Біле мишеня; М. Васильева «Хлопчик Дмитрик і правила дорожнього руху» – Даша; Л. Устінов, О. Табаков «Білосніжка і сім гномів» – Гном Неділя; Є. Шварц «Дракон» – Дівчинка; В. Сігарев «Сім’я вовкулака» – Наталі; «Сто поцілунків принцеси» за Г. Х. Андерсеном – Принцеса; О. Карай за А. Ліндгрен «Пригода Карлсона» – Малюк; В. Плешак, О. Єрнєв «Інкогніто з …» – Марія Антонівна; К. Гольдоні «Труффальдіно, або Слуга двох панів» – Клариче; Ж. Ануй «Оркестр» – Делісіас.

Шамшуру Олександру Олександрівну можна побачити у наступних ролях і виставах поточного репертуару: Юля («Шахрайки» Н. Уварової), Доллі («Маєток Рейвенскрофт» Д. Нігро), Мавпочка («Одного разу в Африці» Л. Оспадової), Персик («Котячі історії» Л. Тимошенко, М. Смілянець), Уляна («Пригоди козаків» Є. Олійника),  Ребекка Гіббс («Наше містечко» Т. Вайлдера), Луїзон («Удаваний хворий» Ж.-Б. Мольєра), Надія Танашевич («Диригент янголів» О. Миколайчука-Низовця). Задіяна також у виставах «Це мій народ! Я – син його!!!» за М. Вінграновським, «Горгони» Д. Нігро, «Фарбований лис» М. Васильєвої за І. Франком, «Земний монолог» М. Васильєвої за Д. Кременем, у театралізованих концертних програмах «Обриси жінки», «Усе буде Україна!», «Ми з України!», «Народжені в незалежній Україні», у святковому дійстві «Український традиційний вертеп», у квартирнику «Вечорниці у Кайдаша-2» (Химка).