Миколаївський академічний художній драматичний театр

Проєкт співпраці миколаївського та габровського театрів має продовження!

24.10.2022
Проєкт співпраці миколаївського та габровського театрів має продовження!
У березні, майже одразу після початку війни, наші друзі з болгарського театру запропонували допомогу і прихистили у Болгарії сім’ї працівників миколаївських театрів. На той час Миколаївський академічний художній драматичний театр та Драматичний театр «Рачо Стоянов» (м. Габрво, Болгарія) мали втілювати спільний проєкт «Рівний-рівному» за грантовою програмою House of Europe. Проєкт був швидко адаптований до реалій сьогодення.
У реалізації проєкту взяли участь заступниця директора-художнього керівника Миколаївського академічного художнього драматичного театру Людмила Оспадова зі своєю дочкою Іриною Оспадовою, яка у вересні 2021р. стала учасницею театральної студії при театрі, та артистка Миколаївського національного академічного українського театру драми та музичної комедії Aleksandra Studzinskaya, яка теж евакуювалася до м.Габрово.
І от вже у вересні на сцені габровського театру було показано прем’єру казки українською мовою «Тільки не я!» (авторка п’єси та проєкту Людмила Оспадова) за мотивами української народної казки «Колосок». Тоді казку подивилося близько 30 українських сімей, що знаходяться у Габровській області. Вистава інтерактивна, весела, сучасна та повчальна.
На цьому проєкт не завершився, а був номінований на підтримку болгарського Національного культурного фонду для проведення подальшого турне по містах найбільшого скупчення українських біженців у Болгарії. І 22 та 23 жовтня першим містом, яке відвідали актори, стало курортне місто Золоті Піски, де проживає багато біженців з Миколаєва, Одеси, Херсону, Кривого Рогу, Дніпра. Глядачами стали більше 150 дітей та їхні батьки. Всього за два дні було показано три вистави.
Наші українські дітки повинні підтримувати зв’язок зі своєю національною ідентичністю, повинні виховуватися на основі нашої національної духовності, особливостях нашого українського менталітету. А це все якнайкраще простежується у народних казках.
Дитячі посмішки, бажання дітей активно брати участь у дії – для нас це найкращий показник успіху вистави.
Батьки дітей, які дивилися виставу, зголосилися допомогти миколаївським діткам, які залишилися в місті та внутрішньо-переміщеним особам побачити прем’єрну казку Миколаївського академічного художнього драматичного театру «Котячі історії» і взяли участь у акції «Благодійний квиток».
Ми вдячні всім, хто надав нам можливість втілити проєкт від самого початку та до цього моменту, підтримав нашу ідею і всім, хто виділив на це кошти.
Надалі ми плануємо гастролі до Софії, Пловдіва, Бургаса, Велико Тирново.

Останні новини