Миколаївський академічний художній російський драматичний театр

Прем’єра!

03.10.2020

“HOMO LUDENS, SICSEMPERTYRANNIS???”
ПРЕМ’ЄРА НОВОГО СЕЗОНУ
Відкрила 87-й театральний сезон Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру прем’єра вистави за п’єсою білоруського драматурга Тимофія Ільєвського “HOMO LUDENS, SIC SEMPER TYRANNIS???” (Людина, що грає, або Така доля тиранів???). Це спільний міжнародний україно-білорусько-грузинсько-польський проект — трагічний фарс на 1 дію, режисер-постановник Каха Гогідзе (Грузія).
До постановочної групи увійшли також: постановник номерів степу Ійжина Новаковська (Польща), художник-постановник Олена Рикусова, балетмейстер Олена Лисенко та помічник режисера Оксана Маляран. Ідея спільного проекту належить директору-художньому керівникові МАХРДТ Артему Свистуну.
“HOMO LUDENS” порушує вічні питання людства, вирішення яких, на перший погляд очевидні. Але чомусь ці питання постають перед народами знову і знову. Чому люди, раз по разу, обирають тиранічних та авторитарних лідерів?
“Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність людей лякає”, – відповів би на це Зиґмунд Фрейд.
Тирана народжує народ, і сам народ визначає: бути тиранії чи ні. Авторитарні лідери – це чудові актори: втираються у довіру до народу, пробуджують в людях ненависть, жалість до себе і вселяють ілюзії, щодо майбутнього “раю на Землі”.
І якщо тиран домігся влади, то скинути його може тільки народ, довгим шляхом самоусвідомлення і прийняття власної відповідальності.
У виставі була задіяна майже вся трупа театру, а в залі театру був повний аншлаг, звісно за умов карантинних обмежень.
У планах театру показ вистави не лише на українських театральних майданчиках, а й на батьківщині режисера вистави у м. Тбілісі та у м. Брест, на батьківщині автора п’єси. Також цією виставою планується відкриття у 2021 році Міжнародного фестивалю “HOMO LUDENS”, що є традиційним для театрального життя Миколаївщини, звичайно за умови зняття карантинних заборон.

Календар

лютий 2021

Пн

Вт

Ср

Чт

Пт

Сб

Нд

8
9
10
12
19:00
arrow_backward arrow_backward

Останні новини